Kindlasti kõige stiilsem ja lahedam saar Kariibidel, Jamaica ei ole mitte ainult reggae sünnipaik, vaid ka James Bondi lemmiksihtkoht. Kuigi luksuslike villade ja valge liivaga randade puudusest ei saa seal rääkida, pakub Jamaica midagi, mida teised sihtkohad ei paku: elavat kultuuri.

Jamaica on tulvil iseloomu ja tal on tugev eneseteadvus, mis on aastate jooksul kujunenud selle võitluses vabaduse ja iseseisvuse eest.

See rahvuslik uhkus peegeldub muusikas, tantsus, köögis ja kirjanduses, mis pärineb Jamaicast, kuid on sellest ajast alates mõjutanud inimesi üle kogu maailma. Bob Marley pärand on lahutamatult seotud Jamaica kuvandiga, jättes püsiva jälje riigile ja maailmale. Kirjanik Ian Flemingi jaoks oli Jamaica tema loome inkubaator. Tema kodus, GoldenEye’is, lõi Fleming ühe maailma tuntuima tegelaskuju, James Bondi. Nüüd saavad reisijad käia nende loomingulise väljenduse suurkujude jälgedes, külastades Kingstonis 56 Hope Roadi, Bob Marley endist kodu, või peatudes GoldenEye’is. Olgu te sellel saarel sündinud ja kasvanud või lihtsalt puhkusel, Jamaica mõju on vastupandamatu. Island Recordsi asutaja Chris Blackwell lisab raamatusse “Jamaica Vibes” sissejuhatuse, esitledes selle elava saareriigi ja selle võluvat jõudu.

Assouline on 1994. aastal Pariisis Prosperi ja Martine Assouline’i asutatud esimene kultuurivaldkonna luksusbränd. See sai alguse soovist luua uus, kaasaegne raamatustiil, mis visualiseeriks lugude ja mõjuvate narratiivide loomist.

Tarne: 1 päev