Vahemeremaade mereäärne rannik pakub ainulaadsete särinatega varanduste aaret. Kõrge kaliibriga mängurid, tippsportlased ja rahvusvahelised staarid valguvad Monacosse suurtes kogustes. Kuigi see on täis pilkupüüdvaid sportautosid, luksuslikke kortereid, luksusjahte ja piiramatut meelelahutust, ei puudu sellelt kaljuselt neemelt kultuur ja ajalugu. Vürstiperekond tagab, et vürstiriigi auväärne pärand säilib ja seda hinnatakse. Ja selle ülejõukäiv luksus on võrdne selle võluvusega.

Hiljuti kujundatud Foster + Partners Yacht Club de Monaco seisab teravas kontrastis Musée Océanographique de Monaco majesteedilise barokse hoonega. Nouveau Musée National de Monaco, mis esitleb uusimat kaasaegset kunsti, on täiesti erinev Prince’i paleest Monacos, mis pärineb kaheteistkümnendast sajandist. Kuid see kõik eksisteerib rahumeelselt kahe saja hektari suurusel maatükil.

Monaco sagedaste külaliste loend sarnaneb külalistenimekirjale eksklusiivsel erapeol: Charles Leclerc, Grace Kelly, Sir Roger Moore, Tyra Banks, Frank Sinatra, Rudolf Nureyev, Bjorn Borg ja Ringo Starr, et mainida vaid mõningaid. Kas siis on neid meelitanud tipptasemel võistlused (Monaco Grand Prix, Rolex Monte-Carlo Masters), imperatiivsed sündmused (Ballets de Monte-Carlo, Monaco rahvuspäev), ikoonilised Société des Bains de Meri kinnisvarad (Monte Carlo Casino, Hôtel de Paris Monte Carlo, Monte-Carlo Beach) või Michelin-tärniga restoranid (LeLouis XV, Rampoldi, Pavyllon Monte-Carlo), jätkavad maailma kuulsused korduvalt naasmist.

Koos eksklusiivsete piltidega palee arhiividest ja eessõnaga Monaco prints Albert II poolt, pakub “Monte Carlo” lugejatele VIP-juurdepääsuga esirea istekohta Prantsuse Riviera juveelile.

Assouline on 1994. aastal Pariisis Prosperi ja Martine Assouline’i asutatud esimene kultuurivaldkonna luksusbränd. See sai alguse soovist luua uus, kaasaegne raamatustiil, mis visualiseeriks lugude ja mõjuvate narratiivide loomist.

Tarne: 1 päev